Oferta ZKS

Strzelectwo sportowe to pasja, która łączy ludzi, ale dobre wyniki to nie tylko predyspozycje. To także codzienne treningi.
Na strzelnicy ZKS można trenować codziennie (może z wyjątkiem najważniejszych świąt) od godziny 9.00 do 19.00 (w soboty, niedziele i poniedziałki od 9.00 do 17.00). Po zmroku włączamy halogenowe oświetlenie tarcz. Osoby, które nie posiadają 'patentu strzeleckiego' muszą - ze względów bezpieczeństwa - trenować pod okiem instruktora. Ci zaś, którzy posiadają 'patent strzelecki', mogą strzelać sami, posługując się bronią i amunicją klubową lub własną.
Dzięki temu, że strzelnica ma dogodne położenie komunikacyjne, możliwe jest trenowanie w każdej wolnej chwili, nawet w czasie przerwy w pracy. Zmotoryzowani mają do dyspozycji obszerny, bezpłatny parking. Możliwy jest również dojazd tramwajem lub autobusem.
Na strzelnicy należy bezwzględnie przestrzegać zasad bezpiecznego obchodzenia się z bronią - zgodnie z obowiązującymi przepisami - oraz regulaminem strzelnicy.
Nauka strzelania pod fachowym okiem instruktora

Dobre wyniki w strzelaniu to nie tylko kwestia osobistych predyspozycji. Talent zaś jest potrzebny tylko przy uzyskiwaniu najwyższych sportowych rezultatów. Każdy zawodnik dokładnie wie ile pracy musiał włożyć w uzyskanie sportowych wyników. To praca jest najważniejsza. Nasi instruktorzy potrafią nauczyć bezpiecznego obchodzenia się z bronią. Pod ich okiem - przychodząc regularnie na treningi - można nauczyć się strzelać na poziomie dającym satysfakcję z uzyskiwanych rezultatów, potrafią nauczyć praktycznie każdego. Są do Państwa dyspozycji codziennie i odpowiedzą na każde pytanie.
Miła, koleżeńska atmosfera

Strzelectwo sportowe to pasja, która łączy ludzi. Stwarzamy dogodny klimat do wymiany doświadczeń w wielu dziedzinach związanych ze strzelectwem. Członkowie klubu z chęcią spotykają się na strzelnicy - również w celach towarzyskich. Mamy nadzieję, że wspólne działania wszystkich sympatyków klubu pozwolą na stworzenie prawdziwie 'klubowej atmosfery', a rozbudowywana strzelnica stanie się miejscem gdzie wszyscy chętnie przychodzą.
Dysponujemy

Zgodą Burmistrza na prowadzenie strzelnicy, jak również zgodą Komendy Stołecznej Policji na posiadanie broni oraz licencją Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego na prowadzenie wszelkiego rodzaju strzelań kulowych i pneumatycznych. Posiadamy:
- ogrodzony teren o powierzchni ponad 20 000 m2,
- strzelnice sportowe do strzelań z broni krótkiej, długiej i pneumatycznej,
- zaplecze pozwalające na urządzanie pikników, zawodów, imprez integracyjnych dla pracowników firm i instytucji. ZKS z przyjemnością zajmie się organizacją tego typu imprez.
Proponujemy

Strzelanie z broni krótkiej pneumatycznej oraz bocznego i centralnego zapłonu, broni długiej pneumatycznej i bocznego zapłonu (kalibry 4,5 mm, 5,6 mm, 9 mm oraz 0.38 specjal). Organizowanie pikników strzeleckich dla pracowników firm, zakładów pracy i instytucji oraz innych imprez strzeleckich, zawodów, zgodnie z indywidualnymi wymaganiami. Udostępniamy strzelnicę firmom ochrony mienia. Strzelnica jest ubezpieczona, a w czasie imprez zatrudniamy opiekę medyczną.
Opis strzelnicy:

Obiekt klubowy położony jest u zbiegu Wisłostrady i ul. Marymonckiej (wjazd od ul. Pstrowskiego).
Duża ilość zieleni i bezpośrednie sąsiedztwo Lasku Bielańskiego dają specyficzny, doskonały klimat.
Dogodny dojazd - zarówno od strony Centrum, Żoliborza, Chomiczówki, Bemowa oraz Łomianek zapewniają: Wisłostrada oraz ulice Marymoncka, Pstrowskiego i Pułkowa. Na obszernym, bezpłatnym parkingu nie zabraknie miejsca dla nikogo (70 miejsc parkingowych z możliwością rozszerzenia do 150).
Każdy kto chce wejść na strzelnicę powinien zgłosić się do dyżurnego, a następnie do instruktora prowadzącego zajęcia.
Za szlabanem ograniczającym wjazd na tereny strzelnic, po lewej stronie, znajdują się trzy podwójne osie strzelań na 25 m, w tym dwie w murowanym pawilonie - z częściowo ogrzewanymi stanowiskami i oświetlonymi tarczami. Tu właśnie są zainstalowane automaty obrotowe tarcz (max. 10 stanowisk strzeleckich). Dwie pozostałe osie 25m znajdują się pod szeroką, osłoniętą ze wszystkich stron wiatą (max. 20 stanowisk strzeleckich). Zaraz za wejściem, po prawej stronie, znajduje się niewielka kawiarenka i strzelnica do strzelań z broni pneumatycznej na 10 m.
Zaplecze strzelnic 25 m przeznaczone jest do organizacji części wypoczynkowej zawodów i pikników.
W głębi powstaje strzelnica 'ruchoma tarcza - 50m'.
Dalej znajduje się strzelnica sportowa 50 metrowa. Wysoki i szeroki pawilon pokrywa 32 stanowiska do strzelań z broni krótkiej i długiej. Mogą być tu zainstalowane automaty do zmiany tarcz.
W budynku biurowym znajduje się sala wykładowa. Prowadzone są w niej zajęcia teoretyczne na 'patent strzelecki', pozwalający ubiegać się o pozwolenie na posiadanie broni sportowej, a także wszelkie inne szkolenia, w tym z zakresu strzelectwa sportowego.
Historia

Związkowy Klub Strzelecki jest stowarzyszeniem kultury fizycznej.

ZKS powstał w 1957 roku, w wyniku połączenia się kilku niewielkich, stołecznych klubów. Początkowo działał na terenie obecnego klubu sportowego 'Spójnia' przy Wybrzeży Gdyńskim, tam też miał swoją strzelnicę. W 1967 roku strzelnica została zlikwidowana, a klub otrzymał nową lokalizację przy ul. Marymonckiej. Budowa ruszyła na początku lat siedemdziesiątych. Obiekt został zaprojektowany na wzór strzelnicy olimpijskiej w Monachium. Niestety, po kilku latach prace zostały zatrzymane, głównie ze względu na brak środków finansowych. Nastąpiły chude lata, jednakże na skutek wytrwałej pracy członków klubu, miłośników strzelectwa, a także dzięki pomocy innych warszawskich klubów, które udostępniały swoje obiekty, ZKS przetrwał trudne lata. Mimo trudności, trenerzy i instruktorzy ZKS potrafili wychować kilkudziesięciu mistrzów i rekordzistów Polski, medalistów mistrzostw Europy i świata oraz olimpijczyków. To w ZKS pierwsze kroki stawiała Renata Mauer - Różańska, która następnie przeniosła się do klubu 'śląsk Wrocław' i w jego barwach zdobyła dwa złote i jeden brązowy medal olimpijski, dwa złote medale mistrzostw Europy i dwa wicemistrzostwa świata.
Medalistami mistrzostw Europy zostali zawodnicy ZKS:
- Janusz Kalmus,
- Wiktor Kobyliński,
- Olgierd Korolkiewicz,
- Piotr Waślicki.
Złotymi medalistami mistrzostw Polski byli (oprócz wyżej wymienionych):
- Wiesław Auterhoff,
- Juliusz Lewartowski,
- Bożena Mańczak,
- Renata Mauer,
- Ewa Morawska,
- Grzegorz Nadara,
- Małgorzata Paćko - Jakubowska,
- Jolanta Tołczyk,
- Jacek Sulerzycki.

Małgorzata Paćko - Jakubowska w barwach warszawskiej Gwardii wygrywała mistrzostwa Europy.
Aktualną Mistrzynią Polski w strzelaniach z broni długiej juniorek jest zawodniczka ZKS - Karolina Maraszek. Grzegorz Nadara jest mistrzem a Jacek Skalski wicemistrzem Polski w strzelaniach amatorów.
Klub rozwija się dynamicznie i daje radość swoim 600 członkom, ich rodzinom i wszystkim gościom. Strzelnice ZKS, między innymi ze względu na dobre położenie, odwiedza rocznie kilka tysięcy miłośników strzelectwa sportowego. Sekcja wyczynowa szkoli młodych zawodników wygrywających zawody, z mistrzostwami Polski włącznie. Sekcja strzelectwa powszechnego skupia kilkuset członków, którzy osiągają znaczące wyniki w kilkudziesięciu zawodach każdego roku. Natomiast sekcja miłośników dawnej broni rozwija działalność popularyzatorską. Ze środków własnych i przy pomocy władz Gminy Warszawa-Bielany powstają nowe, bezpieczne obiekty. Program inwestycyjny został zaplanowany na kilka najbliższych lat.
Zapraszamy na Bielany!

Powrót do strony głównej


Nieoficjalna strona ZKS
www.zks.org.pl
© ZKS 2004    Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i wykorzystywanie treści oraz elementów graficznych strony bez zgody właściciela zabronione.
Projekt i obsługa strony: Jakub Szcześniak